Sedmero zdravého líčení očí
Líčení je tu s námi už dlouho. Od Starověkého Egypta až k počátkům puberty každého z nás se táhne linka, která vyústí v touhu si zvýraznit oči, rty a třeba si dodat trochu zdravíčka.
Nenaučíme vás tipy a triky na sexy líčení, naučíme vás něco mnohem důležitějšího –
7 jednoduchých pravidel zdravého líčení očí, abyste si ještě dlouho mohli užívat svůj odraz v zrcadle vlastníma zdravýma očima.
1. I kosmetika se může zkazit
Datum spotřeby není na obalech proto, aby se produkt více prodával. Slouží jako informace o tom, kdy některé z látek ztrácí své schopnosti. Při prvním otevření se do výrobku dostane vzduch, který životnost snižuje. Při styku líčidel s pletí obličeje, oční okolí nevyjímaje, věnujte nejdříve pozornost údajům na obalech.
TIP: Pište si na produkty data otevření.
Oči často bereme jen jako bulvu v očním důlku, ale není tomu tak. Řasy, víčka, dokonce i obočí jsou důležitou součástí ochrany oka a některé z nich jsou náchylné k infekcím. Nositelé kontaktních čoček by mohli vyprávět o důležitosti hygienických nároků.
Jakkoliv jsou řasenkou zvýrazněné oči svůdné, samotné složky výrobku mohou ucpávat vývody žlázek, které zajišťují produkci komponent slzného filmu. Bez nej pak vzniká podráždění oka a jeho červenání. Ne vždy je ta možnost, ale rozhodně se vyplatí investovat
do kvalitnější kosmetiky s dobrým složením. Důležitou roli hrají i alergie!
TIP: Hledejte ve složení kohl, mastek (Talc) a BHA- takové doporučujeme nekupovat.
2. Čím víc štětců, tím víc krásy.
Při častém používání líčících pomůcek musíte myslet na důslednou hygienu štětců, kartáčků a houbiček. Vizážistky potvrdí, že čistota kosmetického náčiní je alfou a omegou.
Během líčení se bakterie, viry, plísně, šupinky kůže a různé oleje dostávají hluboko
do štětců, kde pak pokračují v dalších biologických procesech. Kdo by si pak chtěl takové směsi opakovaně nanášet na obličej? To samé platí i pro kartáčky řasenek, kleštičky a úpravu obočí. Věnujte údržbě a hygieně čas, pleť a oči to náležité ocení.
TIP: Pokud se líčíte denně, věnujte se čištění štětců obden.
3. Nepůjčovat, nepůjčovat, nepůjčovat
Sdílení kosmetiky je lákavé, obzvláště pokud se během dne objeví na obličeji nějaká nedokonalost, se kterou se nedá vydržet. Mějte však na paměti, že každý jednotlivec má
na obličeji rozdílný ekosystém mikroorganismů a setkání s cizími skrze štětce a kartáčky může vyústit i v nepříjemné vyrážky a jiné potíže.
Pokud trpíte jakoukoliv oční infekcí, určitě líčení odložte do doby, až budou obě oči zdravé. A pokud jste během nemoci nějaké líčení použili, produktů se zbavte, nástroje vyčistěte.
4. Čas pádí, čas letí
Občas to ráno svádí k líčení za poklusu, nebo rovnou v dopravním prostředku. Super úspora času, ale klidná ruka je pro líčení opravdu důležitá. Řasenka v oku je jednak nepříjemná, ranní slzení se většinou neobejde bez komentáře. Nicméně spolu s barvou se do oka dostanou i potenciálně patogenní mikrobi plus nezapomínejte na mechanické poškození oka kartáčkem.
5. Dvakrát měř, jednou škubej
Víte, k čemu nám slouží obočí? Nejenže chrání oči před zatékáním potu z čela, ale jsou důležitým prvkem komunikace a vyjadřování emocí. Krabacení čela, zvedání, mračení… Vzpomeňme na botoxové krásky s výplní v čele. Kdo pozná, co si doopravdy myslí?
Trhání obočí je velké téma a je potřeba na něj jít opravdu opatrně. Styl trhání obočí vždy konzultujte s kosmetičkou, protože s věkem obočí dorůstá méně a méně a kolem padesátky jeho řady navíc ještě prořídnou.
6. Polštáři a mejkapu to neklape
Padnout po náročném dni do postele je úžasný pocit. A ještě lepší to je s odlíčeným obličejem. Make-up a řasenku je nutné po celém dni z obličeje odlíčit. Opět může vznikat riziko infekcí a navíc pleť spíše ocení noční krém. Takže si zopakujte nahlas: Nikdy neusínat s nalíčeným obličejem.
7. První pomoc
I když se přes všechnu opatrnost do oka nějaký ten šminek zatoulá.
- Opláchněte si oči a vypláchněte je čistou vodou.
- Nakapejte do nich umělé slzy.
- Pokud jsou kontaktní čočky znečištěné, opatrně je omyjte roztokem.
- Rozhodně čočky nevracejte zpět do oka. Počkejte, až podráždění ustoupí.
- Pokud neustoupí, kontaktujte svého očaře, nebo si najděte nejbližšího na naší mapě.